Śniadanie Biznesowe – E-faktury i zmiany w systemie wystawiania faktur

Serdecznie zapraszamy do udziału w Śniadaniu Biznesowym, które odbędzie się 25 października w godzinach 8.00-10.00 w Herbatece, przy ul. Rynek 2 w Mikołowie. My również będziemy uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Spotkanie będzie odpowiedzią na zmianę w zakresie wystawiania faktur przez przedsiębiorców. Już od połowy 2024 roku część przedsiębiorców zostanie zobowiązana do wystawiania e-faktur, a od początku 2025 roku obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich przedsiębiorców. W temat e-faktur wprowadzą nas przedstawiciele firmy ZoriusPro – zajmującej się wdrażaniem KSeF w firmach.

Szkolenie poprowadzi Agnieszka Kozak

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy, Certyfikowana Księgowa, Autoryzowany Trener Systemów ERP oraz wykładowca akademicki. Doświadczony ekspert z wieloletnią praktyką w dziedzinie kadr i płac oraz księgowości w spółce ZoriusPro. Pełni funkcję wiceprezesa i dyrektora do spraw finansowych, ponadto jest odpowiedzialna za zespół wdrożeniowy. Od 2005 roku wprowadza systemy zarządzania Symfonia, a także szkoli i konsultuje z zakresu finansów, ekonomii i zagadnień kadrowych. Jej pasja to samokształcenie i edukowanie innych. Wykłada w szkołach policealnych oraz na studiach podyplomowych. Angażuje się w życie społeczne.

Zapraszamy do zakupu biletu:

Śniadanie Biznesowe – E-faktury i zmiany w systemie wystawiania faktur- Agnieszka Kozak 25.10 – – Centrum Aktywności (centrumaktywnosci.eu)

Czego dowiedzą się uczestnicy:

✅ Wprowadzenie do KSeF – warunki i zasady funkcjonowania zmiany prawnej.

✅ Jak KSeF wpłynie na rozliczenia podatkowe przedsiębiorstwa takie jak obowiązek podatkowy w VAT, prawo do odliczenia podatku naliczonego

✅ Konieczność dostosowania wewnętrznych procedur i regulaminów podatkowych do KSeF

✅ Procesowanie niezbędnych zmian w organizacji w kontekście jej dostosowania do KSeF

✅ Zmiana w procesie wystawiania faktur sprzedażowych. Zmiana w procesie zakupowym w przedsiębiorstwie. Zmiana w procesie płatności

✅ Co to jest schema i jak czytać schemę KSeF?

✅ Pola obligatoryjne i opcjonalne

✅ Co zapewnia ustawodawca w ramach aplikacji KSeF

✅ Jak zarządzać projektem wdrożenia KSeF?

Śniadanie poza warstwą edukacyjną będzie okazją do rozmów o biznesie oraz wzajemnego poznania się przedsiębiorców. Zapraszamy więc do zabrania ze sobą wizytówek i przygotowania kilkuzdaniowej informacji o Państwa działalności, potrzebach i możliwościach współpracy z innymi przedsiębiorcami.

Gospodarzem spotkania będzie Piotr Bańczyk, odpowiedzialny za współpracę Miasta Mikołowa i Powiatu Mikołowskiego z przedsiębiorcami.

Mając na uwadze konieczność rezerwacji lokalu wprowadzamy symboliczną opłatę za udział w wydarzeniu, z której finansujemy specjalne śniadaniowe bajgle oraz gorące napoje. Każdy kupujący bilet ma możliwość uzyskania faktury VAT za udział w wydarzeniu.

Wydarzenie organizowane jest przez: Centrum Aktywności Społecznej i Powiat Mikołowski. Partnerami spotkania są: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Śląsk, Centrum Społecznego Rozwoju oraz Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej.